Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО)


11:5424.09.2023

(Внизу переклад англійською)

В Миколаєві мешканців будинку, який рік назад був пошкоджений внаслідок ракетної атаки, знову роблять жертвами – один під’їзд будинку прирекли на знесення, а тим, кого таким чином позбавляють житла, не запропонували нічого натомість. Мешканці стверджують, що постраждали тільки 3 верхні поверхи, та кухні по одному стояку з десятого по п’ятий поверх, решта квартир майже цілі, їх можна відремонтувати, і підозрюють міську владу в корупції.

Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 1
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 23

У складній ситуації на місці розбирались кореспонденти ІншеТВ.

Рік назад, вночі 30 вересня російська ракета атакувала житловий будинок в Миколаєві, по вул.Крилова, 54.

«Дивлюсь – кухні немає»

Анцупов Анатолій Вікторович жив саме на 10 поверсі будинку, в квартирі № 278. Він розповідає, що коли ракета влетіла в будинок і зруйнувала його кухню, в квартирі, крім нього, була дружина, діти й онуки. Вибігли з квартири вдалося не зразу – вхідні двері заклинило, їх довелося вибивати ногами. А за дверима сходів вже не було – проліт внаслідок вибуху «склався», і на нижчі поверхи дорослі і діти вибиралися через «бетонні кучугури», як каже чоловік. Коли вибігли з під’їзду, навколо вибухали машини, ніби з неба падало каміння і бетонні уламки.

Вранці, після того, як з-під уламків на 10-му поверсі дістали жінку, під’їзд знеструмили, відключили воду і газ, а мешканцям будинку запропонували перейти в сусідню школу.

– Там ми й просиділи до сьомої години на стільчиках. До нас ніхто не прийшов, і так до сьомої ранку з керівництва ми нікого не бачили, – розповіла Лідія Володимирівна Сторчак із квартири 245.

В гуртожиток з тарганами, але без душу

Пізніше у двір приїхав хтось із міської адміністрації (як кажуть мешканці, він назвав прізвище, але шоковані люди його не запам’ятали) і сказав, що протягом 3 днів всі мешканці мають забрати із своїх квартир речі.

Як розповіла Ірина Михайлівна Карпова із квартири №270, що на 8-му поверсі, ніхто в цьому не допомагав, виносили і вивозили своє самі, навіть з верхніх поверхів, машини винаймали теж самі. Потім їм запропонували звалити речі в школі №52 і надписати, де чиє. І переночувати в дитячому садочку, де є «спальні місця». Мабуть малися на увазі дитячі ліжечка. А ще через 3 дні запропонували, кому треба, гуртожиток Аграрного університету на вул.Гонгадзе. І мешканці будинку, що залишились без даху над головою, туди поїхали.

-В цьому гуртожитку миші, щурі – я захожу, а вона сидить на столі і печиво їсть. Таргани, яких вивести в принципі неможливо, скільки їх не труїли, – розповіла Ірина Карпова і додала, що в туалетах в кінці коридорів скла у вікнах немає, постійний протяг, душ взагалі відсутній, і митися можна тільки поливаючи на себе чимось з відра.

-Я там була. Там кімната – 5 квадратних метрів. Я поставила мішки з речами і все. Як я там можу жити? Туди нічого поставити не можна. У мене тут на 1-му поверсі чудова квартира була. Мені 82 роки, як я тепер маю жити? – майже плаче інша мешканка.

І вона, на жаль, не єдина, хто самостійно заробити на життя чи якось поновити втрати не в змозі. Серед тих 106 мешканців, хто залишився без житла, більше половини, а саме 57 – це інваліди, неповнолітні і пенсіонери.

Візуальна експертиза і рішення про демонтаж

Люди не скаржились, шукали притулку у родичів та знайомих, але прихисток не може бути вічним, і не у всіх є до кого постукати, тож багато хто з постраждалих змушений був винаймати житло – ніхто ж не думав, що тимчасові заходи з порятунку стануть постійними, ніхто не бачив себе безхатченком назавжди.

Приблизно через місяць після трагічної події Департамент ЖКГ провів у будинку експертизу, щоб оцінити ушкодження внаслідок вибуху. Як стверджують мешканці, експертиза була візуальною.

-Пройшли поверхами і квартирами, подивилися, фотографували щілини і на цьому закінчили. І на основі цього зробили висновок. Ніяких розрахунків не було. Навіть маячки на щілини не поставили, щоб перевірити, як вони себе ведуть, – кажуть мешканці, які впевнені, що з самого початку було прийняте рішення про демонтаж під’їзду, а експертиза тільки повинна була надати легітимності цьому рішенню.

-Експерт зробив висновок, що потрібно демонтувати 7-й під’їзд і відремонтувати квартири 6-го під’їзду. Він його нічим не мотивував, не підтвердив ніякими розрахунками чи рекомендаціями, просто зробив такий висновок і це при тому, що обидва під/їзди – це одна суцільна будова ( один корпус будинку) з одним фундаментом, зі спільної стіною. Нам надіслали акт, який вони зробили на основі цієї експертизи, в якому сказано, що проживання в квартирах цього під’їзду неможливе, і що на основі цього акту ми можемо подати документи в Дію. Але в цьому акті є дивна приписка, в який сказано, що за умови проведення окремих відновлювальних ремонтних робіт, статус цього житла може бути змінений. Але при цьому нам сказали, що в нас вибору немає. Виходить, вони його залишили для себе? Як можливість маніпулювати цим актом.  

Після цього, як розповіли мешканці, було затишшя, а потім 24 травня міськ- виконком прийняла рішення, яке затвердило перелік об’єктів в Миколаєві, які підлягають демонтажу. Є в цьому переліку і 7-й під’їзд будинку №54 на вул.Крилова.

-Там, правда, сказано, що в нас треба демонтувати покриття і перекриття, а про конструкції нічого не сказано, але от так вони собі це уявляють, про 6 під’ъзд нову ж не слова

Різні ціни квадратних метрів і що «світить» за 3-кімнатну

Після цього у дворі пошкодженого будинку почали з’являтися посланці ЖКГ– переконували мешканців змиритися і погодитися на демонтаж.

-Вони приходили абсолютно непідготовленими. Наприклад, коли говорили про те, що нам Житловий сертифікат буде видаватися, то на яку суму? Чомусь виявилось, що вартість квадратних метрів в 1-кімнатних, 2-кімнатних  і 3-кімнатних квартирах одного під’їзду різна. За те, у що можуть оцінити 3-кімнатну квартиру, тільки лачугу з частковими зручностями і можна буде купити. Чому? Звідки така оцінка береться? На основі чого, який коефіцієнт? Невідомо. І на зустрічах називались різні ціни за квадратний метр – на першій зустрічі 22 тисячі, а на другій вже 16 -18 тисяч. Це все і почало нас обурювати.

Мешканці, в яких зараз хочуть забрати останнє, пояснюють, що вони 30 років вкладалися в цей будинок, покращували його і свої умови проживання, а тепер їм пропонують забути про все, що вони мали, в обмін «на папірець, який нічим не підкріплений».

-Ми ж не винні в тому, що це сталося. Місто має якось реагувати. Ми їх годуємо, депутатів, а як у нас біда, ми залишились без нічого. Без нічого взагалі. Без буд-якої підтримки.

Хоча депутатська допомога таки була – за словами мешканців, нардеп Пасічний допоміг вивезти будівельне сміття після ракетного обстрілу, яке більше ніж півроку горами лежало навкруги будинку.

На 10-й поверх не піднятися, але на 9-му ми були

Ми пройшлися квартирами з 9-го поверху і до низу. Навіть зараз видно, що під’їзд був чистим і світлим. На 9-му поверсі сходи підперті деревом, в квартирах є тріщини, вікна і балконні двері вибиті. В кутах кімнат, схоже, подекуди грибок, бо розбитий дах ніхто нічим і не закривав, так всю зиму холод і дощ робили свою руйнівну справу. Але чим нижче поверхами, тим ситуація краща. І уже з 7-6-го поверху квартири в настільки пристойному стані, що чути про їхній демонтаж дивно. Знову ж таки, виходячи з чисто візуальної оцінки. А якби після руйнування отвори в даху були накриті бодай плівкою, стан квартир був би ще кращим.    

Але коли постраждалі від ракетної атаки з такими проханнями зверталися до чиновників, їм казали: ми нічого не можемо зробити, бо немає відповідного законодавства.

Закон «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» був прийняти в травні.

За цим законом компенсація за зруйноване чи пошкоджене житло надається 2 способами.

Перший передбачає надання грошових коштів шляхом їх перерахування на поточний рахунок отримувача компенсації із спеціальним режимом використання для фінансування будівництва будинку садибного типу, садового або дачного будинку.

Другий передбачає фінансування придбання квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку (у тому числі фінансування придбання такого приміщення/будинку, що буде споруджений у майбутньому, або інвестування/фінансування його будівництва) з використанням житлового сертифіката.

Крім того: Компенсація за пошкоджений об’єкт нерухомого майна надається шляхом виконання робіт, пов’язаних з будівництвом, на пошкодженому об’єкті нерухомого майна з метою його відновлення (у тому числі розроблення проектної документації на будівництво, проведення її експертизи, виконання будівельних робіт) та/або надання будівельної продукції для виконання таких робіт.

Останній варіант найбільше влаштував би мешканців 7-го під’їзду будинку №54 на Крилова, але у міської влади інше бачення.

-Вони кажуть, що відновлювати під’їзд – економічно невигідно, тому що це дорого.

Як це може бути – відремонтувати невигідно, а надати вам нове житло вигідно?

– Так вони і не збиралися нам нічого давати, вони хочуть скинути нас на державу. А держава нам дасть сертифікати, і ми будемо чекати невідомо чого 10 років, 20 років. І що ми зможемо за ці сертифікати купити?

-Так їх іще й немає. Ми пішли в ЦНАП – хотіли подати заяву, нам сказали: «А ми такого не робимо». Я кажу – як? От же закон – відкриваю, показую. Ні, нас просто вигнали.

Коли це було?

-От як вступив в силу закон, ми почекали тиждень і пішли. На нас накричали і вигнали. В ЦНАПі, який навпроти зоопарку, нас мало не виштовхали.

Довіри немає

Мешканці не вірять ні експертизі, яку провели на замовлення Департаменту  ЖКГ, ні тому, що не можна відремонтувати будинок. На закиди, що буцімто не працює завод залізобетонних виробів (ДСК), і тому немає чим замінити зруйновані перекриття і панелі, кажуть – от на Намиві будують будинок – панелі возять з Одеси, але ж будують.

Люди вважають, що навколо стільки непотрібних витрат з міського бюджету, що жалітися міській владі протягом року на нестачу грошей – нахабство. Мешканці також впевнені, що цю площадку, яку намагаються звільнити і від під’їзду, і від людей, хочуть продати потім забудовнику. На зустрічі з представниками ЖКГ були надані роз’яснення що договір від 29.06.2023 № 204 на виготовлення проектно-кошторисної документації на демонтаж та виконання робіт безпосередньо самого демонтажу вже укладено між департаментом та підрядною організацією. Умовами договору передбачено, що демонтаж має бути виконано до 15.09.2023, проте, строк виконання робіт буде залежати від отримання згоди всіх співвласників квартир

на демонтаж.

А після демонтажу їх адреси, за якими вони зараз зареєстровані, на які мають документи про власність, рішенням міськради будуть просто анульовані, і вони стануть безхатченками офіційно.

Виснажені і змучені таким становищем городяни хотіли все ж таки, щоб все було за законом, тому хотіли провести свою, незалежну експертизу, хоч розуміють, що вона не буде безкоштовною. Але, кажуть, як тільки знаходять експерта, він оглядає під’їзд і приходить до висновку, що ремонт – це реально, через декілька днів починає вихляти – то якісь плани змінились, то креслення не може знайти, і настрій вже інший.

«З ним вже попрацювали», – кажуть мешканці, але полишати своїх намірів не збираються – експерти є не тільки в Миколаєві, не всі залежні від місцевої влади. Впевнені – інакше залишаться ні з чим.

-Тепер нас лякають тим, що приймуть закон, за яким можна буде проводити демонтаж без нашої згоди. А в цьому під’їзді живе сім’я, яка воює – і чоловік, і жінка на фронті. Як цей нібито закон про мовчазну згоду вони збираються до них застосувати? Куди їм з війни повертатися?

Війна ще не закінчилась, таких постраждалих вже багато, а може бути ще більше. Від початку війни держава переконує нас, що постраждалі від російської агресії без допомоги і підтримки не залишаться. А ще питання боротьби з українською корупцією обговорюється вже на зустрічі Байдена і Зеленського. Схоже, в нашому випадку, перше залежить від другого. 

Twice victims. In Mykolaiv, a rocket destroyed 3 floors of the block of the residential building – the authorities want to dismantle all 10 floors. People are on the street without a roof

In Mykolaiv, residents of a building that was damaged by a rocket attack a year ago are being victimized again – one block of the building was condemned for demolition, and those who were deprived of their housing in this way were not offered anything in return. Residents claim that only the top 3 floors were damaged, and kitchens on one riser from the tenth to the fifth floor, the rest of the apartments are almost intact and can be repaired. People suspect the city authorities of corruption.

InsheTV correspondents were on the spot dealing with the difficult situation.

A year ago, on the night of September 30, a Russian rocket attacked a residential building in Mykolaiv, at 54 Krylova Street.

“I look – but there is no kitchen”

Anatoly Viktorovich Antsupov lived on the 10th floor of the building, in apartment No. 278. He says that when the rocket flew into the house and destroyed his kitchen, his wife, children and grandchildren were in the apartment in addition to him. They didn’t manage to run out of the apartment right away – the entrance door was jammed, they had to be kicked out. And there were no more stairs behind the door – the flight “collapsed” due to the explosion, and adults and children got to the lower floors through “concrete piles”, as the man says. When they ran out of the driveway, cars were exploding around them, as if stones and concrete debris were falling from the sky.

In the morning, after a woman was pulled out from under the debris on the 10th floor, the block was cut off, water and gas were turned off, and the residents of the building were offered to go to a nearby school.

– We sat there on chairs until seven o’clock. No one came to us, and we didn’t see anyone from the authorities until seven in the morning, said Lidia Volodymyrivna Storchak from apartment 245.

In a dormitory with cockroaches, but no shower

Later, someone from the city administration came to the yard (according to the residents, he gave the name, but the shocked people did not remember it) and said that within 3 days all the residents should take things from their apartments.

As Iryna Mykhailivna Karpova from apartment No. 270, on the 8th floor, said, no one helped with this, they carried out and removed their own, even from the upper floors, they also rented cars themselves. Then they were offered to dump their things in school #52 and write down on the thing to whom it belongs. And spend the night in a kindergarten where there are “sleeping places”. They probably meant cots. And after 3 days, they offered the dormitory of the Agrarian University on Gongadze Street to those who need it. And the residents of the house, who were left without a roof over their heads, went there.

– There are mice and rats in this dormitory – I go in, and it is sitting on the table and eating cookies. There are cockroaches, which in principle cannot be removed, as long as they are not poisoned, – said Iryna Karpova and added that there is no glass in the windows in the toilets at the end of the corridors, there is a constant draft, there is no shower at all, and you can only wash yourself by pouring something from a bucket.

– I was there. There, the room is 5 square meters. I put the bags with things and everything. How can I live there? I can’t put anything there. I had a wonderful apartment here on the 1st floor. I am 82 years old, how should I live now? – another resident is almost crying.

And, unfortunately, she is not the only one who is not able to make a living on her own or somehow recover her losses. Among those 106 residents who were left without housing, more than half, namely 57, are disabled, minors and pensioners.

Visual examination and decision on dismantling

People did not complain, they sought shelter from relatives and acquaintances, but shelter cannot be eternal, and not everyone has someone to turn to, so many of the victims had to rent housing – no one thought that temporary rescue measures would become permanent, no one saw himself as homeless forever.

About a month after the tragic event, the Department of Housing and Urban Development conducted an examination of the building to assess the damage caused by the explosion. According to residents, the examination was visual.

-We went through the floors and apartments, looked, took pictures of the cracks and finished with that. And on the basis of this they made a conclusion. There were no calculations. Even the beacons were not placed on the cracks to check how they behave, say the residents, who are sure that the decision to dismantle the 10-floors block was made from the very beginning, and the examination was only supposed to give legitimacy to this decision.

– The expert concluded that it is necessary to dismantle the 7th block of the residential building  and repair the apartments of the 6th block. He did not motivate it with anything, he did not confirm it with any calculations or recommendations, he simply made such a conclusion, and this despite the fact that both blocks are one continuous structure (one body of the house) with one foundation, with a common wall. We were sent a report that they made based on this examination, which says that living in the apartments of this block is not possible, and that based on this report, we can submit documents to “Diya”. But there is a strange postscript in this act, which states that, subject to certain restoration and repair works, the status of this building can be changed. But at the same time we were told that we have no choice. It turns out, they kept it for themselves? As an opportunity to manipulate this act.

After that, as the residents said, there was a lull, and then on May 24, the city executive committee made a decision that approved the list of objects in Mykolaiv to be dismantled. This list also includes the 7th block of building No. 54 on Krylova Street.

– It is true that it is said there that we need to dismantle the covering and the ceiling, but nothing is said about the structures, but this is how they imagine it, there is not a word about the 6th block of the building.

Different prices of square meters and what “shines” for a 3-room apartment

After that, representatives of housing and communal services began to appear in the yard of the damaged building – they convinced the residents to put up with it and agree to the dismantling.

– They came completely unprepared. For example, when they talked about the fact that we will be issued a housing certificate, for what amount? For some reason, it turned out that the cost of square meters in 1-room, 2-room and 3-room apartments of one and the same block of the building is different. For the price of a 3-room apartment, you can only buy a shack with partial amenities. Why? Where does such an estimate come from? Based on what, what ratio? It is unknown. And at the meetings, different prices per square meter were mentioned – at the first meeting, 22,000, and at the second, 16,000-18,000. This is what started to irritate us.

The residents, from whom they now want to take the last thing away, explain that they invested in this house for 30 years, improved it and their living conditions, and now they are offered to forget about everything they had in exchange for “a piece of paper that is not supported by anything.”

– We are not to blame for the fact that this happened. The city has to respond somehow. We feed them, deputies, but as we are in trouble, we are left with nothing. Without anything at all. Without any support.

Although there was help from deputies – according to the residents, people’s deputy Pasichniy helped to remove construction debris after a rocket attack, which had been lying in mountains around the house for more than six months.

It is impossible to get to the 10th floor, but we were on the 9th one.

We walked through the apartments from the 9th floor and down. Even now you can see that the block was clean and bright. On the 9th floor, the stairs are supported by wood, there are cracks in the apartments, windows and balcony doors are broken. There seems to be fungus in the corners of the rooms, because no one covered the broken roof with anything, so the cold and rain did their destructive work all winter. But the lower the floors, the better the situation. And from the 7th to the 6th floor, the apartments are in such decent condition that it is surprising to hear about their dismantling. Again, based on a purely visual assessment. And if, after the destruction, the holes in the roof had been covered with a film, the condition of the apartments would have been even better.

But when the victims of the rocket attack turned to the officials with such requests, they were told: we cannot do anything, because there is no relevant legislation.

The Law “On Compensation for Damage and Destruction of Certain Categories of Real Property as a Result of Military Actions, Terrorist Acts, and Sabotages Caused by the Armed Aggression of the Russian Federation Against Ukraine, and the State Register of Property Damaged and Destroyed as a Result of Military Actions, Terrorist Acts, and Sabotages Caused by armed aggression of the Russian Federation against Ukraine” was adopted in May.

According to this law, compensation for destroyed or damaged housing is provided in 2 ways.

The first way provides for the provision of funds by transferring them to the current account of the recipient of compensation with a special mode of use for financing the construction of a manor house, garden or country house.

The second one involves financing the purchase of an apartment, other residential premises, a manor-type house, a garden or country house (including financing the purchase of such premises/houses that will be built in the future, or investing/financing its construction) using a housing certificate.

In addition: Compensation for a damaged object of immovable property is provided by performing construction-related works on the damaged object of immovable property for the purpose of its restoration (including the development of design documentation for construction, conducting its examination, performing construction works ) and/or provision of construction products for such works.

The last option would suit the residents of the 7th block of the residential building No. 54 on Krylov, but the city authorities have a different vision.

– They say that it is economically unprofitable to restore the block, because it is expensive.

– How can it be that it is unprofitable to repair, but it is profitable to provide you with a new home?

– So they were not going to give us anything, they want to dump us on the state. And the state will give us certificates, and we will wait for who knows what for 10 years, 20 years. And what can we buy with these certificates?

– They are not there yet. We went to TsNAP – we wanted to file a statement, but we were told: “We don’t do that.” I say – how? That is the law – I open it, I show it. No, we were just kicked out.

-When was it?

– As soon as the law came into force, we waited a week and left. They shouted at us and kicked us out. We were almost pushed out of the TsNAP, which is opposite the Zoo.

There is no trust

Residents do not believe either the examination conducted by order of the Department of Housing and Housing, nor the fact that the house cannot be repaired. In response to accusations that the reinforced concrete products plant (RCP) is supposedly not working, and therefore there is nothing to replace the destroyed floors and panels, they say – a house is being built in Namiv (nearby city region) – the panels are being transported from Odesa, but they are still being built.

People believe that there are so many unnecessary expenses from the city budget that it is impudence to complain to the city authorities about the lack of money during the year. Residents are also sure that they want to sell this site, which they are trying to free both from the entrance and from people, to a developer. At the meeting with representatives of housing and communal services, clarifications were provided that the contract dated June 29, 2023 No. 204 for the production of design and estimate documentation for dismantling and the performance of the dismantling itself has already been concluded between the department and the contracting organization. The terms of the contract provide that the dismantling must be completed by September 15, 2023, however, the deadline for the work will depend on obtaining the consent of all co-owners of the apartments for dismantling.

And after dismantling, their addresses, under which they are currently registered, for which they have property documents, will simply be canceled by the decision of the city council, and they will become officially homeless.

Exhausted and tired of this situation, the townspeople still wanted everything to be according to the law, so they wanted to conduct their own, independent examination, although they understand that it will not be free. But, they say, as soon as an expert is found, he examines the entrance and comes to the conclusion that the repair is real, after a few days he starts to squirm – then some plans have changed, then he can’t find the drawing, and the mood is already different.

“They have already “worked” with him,” residents say, but they are not going to abandon their intentions – there are experts not only in Mykolaiv, not all of them depend on the local authorities. They are sure – otherwise they will be left with nothing.

– Now they are scaring us with the fact that they will pass a law, according to which it will be possible to carry out dismantling without our consent. And in this entrance lives a family that is fighting – both a man and a woman at the front. How are they going to apply this supposed tacit consent law to them? Where should they return from the war?

The war is not over yet, there are already many such victims, and there may be even more. Since the beginning of the war, the state has been convincing us that the victims of Russian aggression will not be left without help and support. And the issue of fighting Ukrainian corruption is already being discussed at the meeting between Biden and Zelensky. It seems that in our case, the first depends on the second.

We attach documents that prove the efforts of apartment residents to find out the fate of their property and their future. And they seem to have received answers to their appeals, but these answers are without answers.

Додаємо документи, які доводять намагання мешканців квартир з’ясувати долю своєї власності і своє майбутнє. І вони начебто отримували відповіді на свої звернення, але ці відповіді – без відповідей.

Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 3
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 24
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 5
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 25
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 7
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 26
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 9
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 27
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 11
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 28
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 13
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 29
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 15
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 30
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 17
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 31
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 19
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 32
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 21
Двічі жертви. В Миколаєві ракета зруйнувала 3 поверхи під’їзду – влада хоче демонтувати всі 10. Люди – на вулиці (ФОТО, ВІДЕО) 33


© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube