На Миколаївщині 53 особи притягнули до відповідальності за споювання малолітніх, 9 дітей шпиталізували


10:0602.05.2024

З початку року інспектори ювенальної превенції поліції Миколаївської області зафіксували 17 випадків вживання неповнолітніми алкогольних напоїв, з яких 9 дітей були доставлені до медичних закладів. На щастя, після надання кваліфікованої допомоги їхньому життю загрози не було.

Так, за доведення дітей до стану сп’яніння правоохоронці притягнули до відповідальності 53 особи.

Також поліцейські склали відносно 46 осіб адміністративні протоколи за ч. 2 ст. 156 КУпАП «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями…», які реалізували неповнолітнім алко та тютюнову продукцію. Нині матеріали поліцейські скерували на розгляд відповідних органів.

Шановні батьки, поліція нагадує! Проведення дітьми дозвілля не повинно залишатись поза вашою увагою, ви повинні знати чим займаються ваші нащадки за межами свого дому.

Цікавтесь колом знайомих та друзів своїх дітей, володійте інформацією щодо місця їхнього перебування, особливо, у вечірній час.

Не забувайте про те, що:

– якщо неповнолітньому не виповнилось 16 років, то за розпивання ним спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у п’яному вигляді, правоохоронці складають протокол на його батьків за ст. 184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей». Після чого батьків підлітка-правопорушника чекає суд, який розглядає такі протоколи і, відповідно, виносить рішення про покарання. Штраф, як правило, від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Іноді обмежуються попередженням;

– якщо ж дитині від 16 до 18 років, то за розпивання спиртних напоїв на вулиці, стадіоні, у сквері, парку, усіх видах громадського транспорту і за появу в нетверезому стані в громадських місцях, правоохоронці складають протокол на неповнолітнього за ст. 178 КУпАП «Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному вигляді». Таке правопорушення тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Не менш небезпечними є факти втягнення неповнолітніх у розпиття спиртних напоїв. У таких випадках складається протокол за ст. 180 КУпАП «Доведення неповнолітнього до стану сп’яніння». До відповідальності можуть притягнути батьків, осіб, що їх замінюють, чи інших громадян.

Також закликаємо підприємців та продавців неухильно дотримуватися чинного законодавства, та не здійснювати продаж алкогольних і тютюновмісних виробів дітям.

Якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення 18-річного віку покупцем, який купує пиво, слабоалкогольні напої, тютюнові вироби, електронні сигарети, продавець повинен звернутися до такого покупця із вимогою пред’явити документ, що підтверджує його вік.

За продаж неповнолітнім алкоголю та тютюновмісної продукції до суб’єкта господарювання застосовується штраф та анульовується ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності та сплачує штраф.

Нагадаємо, на Миколаївщині жінка намагалася відкупитися від поліції – $2 тис. не допомогли (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube