Тема розміщення військ партнерів в Україні давно обговорюється у військовій, експертній та політичній спільноті, – Клімкін


18:5927.02.2024

Міністр закордонних справ України (2014 — 2019 рр.) Павло Клімкін розповів, про що може свідчити обговорення можливої присутності західних військових на українській території.

-Слова словацького прем’єра Фіцо про розміщення військ партнерів на нашій території не мають викликати шаленого ажіотажу. Ця тема давно обговорюється у військовій та експертній спільноті Заходу, в політичній, до речі, також, хоча і непублічно. Я є великим фанатом такого підходу в принципі – не тільки стосовно військ, але й інфраструктури. Однак те, як зараз це обговорюється, ставить перед нами декілька непростих питань.

По-перше, ці війська можуть розміщуватися таким чином, щоб не створити враження прямої залученості Заходу до війни, а такого враження там дуже не хочуть, через загрозу ядерної ескалації. Тобто потрібно рішення про стале припинення вогню з усім необхідним “антуражем”. По-друге, якщо це рішення буде прийняте і реалізоване до повної деокупації, то це створить майже класичний “корейський” сценарій з присутністю сил по обидві сторони. По-третє, умови безпеки для цих військ на нашій території передбачатимуть координацію з нашими союзниками всіх дій щодо території РФ та, в разі незавершеної деокупації, також й окупованих територій. Тобто процес звільнення окупованих територій може стати можливим лише політичним шляхом. І нарешті, по-четверте, це може стати своєрідним “лайтовим” варіантом НАТО для нас на невизначену перспективу і стати замінником справжнього НАТО.

Список непростих питань та викликів можна продовжити, водночас цей варіант дійсно надає нам реальні важелі, без яких ми не будемо почуватися в безпеці. В якийсь момент ми можемо постати перед дуже непростим вибором і робити його буде потрібно свідомо, з детальним стратегічним аналізом всіх “плюсів” та “мінусів”, звісно на фоні тих можливостей та умов, які в нас будуть.

Ну і ще варто взяти до уваги, що припинення бойових дій (в т.ч. шляхом такого розміщення) без деокупації територій розв’яже руки китайцям – вони зможуть відкрито продати всю необхідну військову техніку росіянам. Для поповнення їхніх складів. Не лише готову броню, а й заміну тим же знищеним А-50. Фактично всі наші зусилля підуть коту під хвіст! – впевнений Клімкін.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс не планує відправляти свої війська в Україну. Ця заява прозвучала після інформації, що деякі західні країни розглядають можливість введення своїх солдатів на підмогу Києву.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube