Зброя для України – робота для американців. Байден відзвітував про $27 млрд. інвестицій в економіку США


11:0329.11.2023

Адміністрація Байдена поширює на Капітолійському пагорбі перший деталізований звіт того, які штати США отримали вигоду від мільярдів доларів, витрачених на озброєння України, намагаючись заручитися більшою підтримкою республіканців, які голосували проти допомоги Києву.

Хоча троє з восьми республіканських членів Конгресу від Пенсильванії голосували проти фінансування, щоб допомогти зупинити російське вторгнення, дані показують, що ключовий штат отримав 2,364 мільярда доларів – найбільше з усіх штатів – у вигляді витрат та інвестицій на створення зброї та боєприпасів, згідно з документами, з якими ознайомилося агентство Reuters.

У Техасі 18 з 25 представників республіканців проголосували проти допомоги Україні. Водночас Техас отримав 1,45 мільярда доларів на виробництво 155-міліметрових снарядів та іншого озброєння. В Арізоні троє з шести представників республіканців проголосували проти допомоги, в той час як в штат надійшло $2,196 млрд.

Під час свого останнього запиту на 106 мільярдів доларів для України, Ізраїлю, Індо-Тихоокеанського регіону та охорони кордонів президент США Джо Байден 20 жовтня підкреслив, що зброя для України дорівнює робочим місцям для американців.

Він зазначив, що частина грошей піде американським компаніям на заміну обладнання, відправленого за кордон, і згадав ракетні комплекси Patriot, які виробляються компанією RTX (RTX.N) Raytheon в Арізоні, і “артилерійські снаряди, вироблені в 12 штатах по всій країні”, назвавши Пенсильванію, Огайо і Техас.

Пенсильванія та Арізона є ключовими штатами, які можуть стати вирішальними для Байдена в наступному році.

Останніми днями адміністрація розповсюдила серед законодавців на Капітолійському пагорбі карти, що демонструють розбивку по штатах інвестицій на суму 27 мільярдів доларів, а також витрати на “закупівлю боєприпасів і тактичних транспортних засобів”.

Блок республіканців виступив проти надання допомоги Україні, заявивши, що гроші платників податків повинні витрачатися вдома, але більшість республіканців і демократів у Конгресі все ще підтримують допомогу уряду президента України Володимира Зеленського.

У чотирьох штатах на карті адміністрації Байдена – Аризоні, Пенсильванії, Арканзасі та Вісконсині – розташовані виробничі потужності, які в сукупності отримують контракти на загальну суму понад 1 мільярд доларів на свою продукцію, що допомагає Україні. Ще 18 мільярдів доларів контрактів розподілені між виробничими підприємствами, розташованими в більш ніж двох десятках інших штатів.

Кампанія “Республіканці за Україну” консервативної групи “Захистимо демократію разом” відслідковує риторику республіканців та моделі голосування щодо законодавства про допомогу Україні. Згідно з табелем успішності, складеним групою, 18 з 25 республіканських представників від Техасу отримали оцінки “погано” або “дуже погано” за недостатню підтримку України. Оцінки “погано” або “дуже погано” отримали два з шести республіканських представників у Вісконсині, один з чотирьох республіканських представників в Арканзасі та три з восьми республіканських представників у Пенсильванії.

Втім, подальша допомога Україні має пройти ще нелегкий шлях. Своїм першим важливим законодавчим актом на посаді спікера Палати представників Майк Джонсон представив законопроект, який задовольняє прохання Байдена про допомогу Ізраїлю, відокремлюючи його від України та інших потреб.

Джонсон заявив на прес-конференції перед листопадовими канікулами в Конгресі: “Україна з’явиться найближчим часом. Вона буде наступною”.

Проте Джонсон неодноразово голосував проти допомоги Україні до того, як став спікером минулого місяця. Демократи в Палаті представників переважною більшістю проголосували за законопроекти про додаткові витрати на 2022 і 2023 роки, пов’язані з Україною.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube