Китай викликав посла Японії – не сподобалось, що говорили на саміті G7


09:1922.05.2023

Заступник міністра закордонних справ Китаю Сунь Вейдун викликав посла Японії в Пекіні, щоб висловити протест щодо “ажіотажу навколо проблем, пов’язаних з Китаєм” на саміті G7.

Про це повідомляє Reuters.

За його словами, Японія співпрацювала з іншими країнами на саміті G7 “у діях та спільних деклараціях, щоб очорнити та напасти на Китай, грубо втручаючись у внутрішні справи Китаю, порушуючи основні принципи міжнародного права та дух чотирьох політичних документів між Китаєм та Японією”, посилаючись на Спільну заяву Китаю та Японії від 1972 року.

Окрім цього, він також повідомив, що дії Японії завдають шкоди суверенітету, безпеці та інтересам розвитку Китаю, і що Китай “сильно незадоволений і рішуче виступає проти” цих дій.

“Японія має виправити своє розуміння Китаю, ухвалити стратегічну автономію, дотримуватися принципів чотирьох політичних документів між Китаєм та Японією та дійсно сприяти стабільному розвитку двосторонніх відносин з конструктивною позицією”, – наголосив Сунь.

Мова про те, що лідери країн “Великої сімки” обговорювали подальший розвиток світових економік, щоб зменшити залежність від Китаю. Зокрема, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак назвав Китай найбільшим викликом для світу, передає його слова Politico. 

«Китай є найбільшим викликом нашого часу для глобальної безпеки і процвітання. Він стає дедалі більш авторитарним вдома і напористим за кордоном», – сказав Сунак журналістам. 

Британський прем’єр-міністр не закликав до «розриву зв’язків» між Китаєм і Заходом, але підтримав «зменшення ризиків» – цей вираз використали лідери G7 у спільному комюніке 20 травня.

«Ми будемо працювати разом, як G7, так і інші країни, щоб переконатися, що ми можемо зменшити ризики для себе і зменшити вразливість ланцюгів постачання, що ми спостерігаємо з боку Китаю; зробити кроки, необхідні для захисту від ворожих інвестицій, і зробити це так, щоб не завдати шкоди один одному», – сказав Сунак.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube