Держава-мафія. Російська розвідка фінансується з контрабанди цигарок і наркотиків, в схему залучають системний фармбізнес, – ЗМІ


12:1228.10.2022

Масштаб наркотрафіку та іншої контрабанди, яку підтримує Путін, порівнюють із цунамі. За даними журналістів, у Росії спостерігається дефіцит готівки для проведення секретних розвідоперацій, які раніше фінансували олігархи за вказівкою Москви.

У межах спільної операції прикордонної служби Польщі, бельгійської митниці і поліції на початку вересня виявили групу контрабандистів, яка базується в Білорусі, і переправила на нелегальні фабрики в Бельгії 57 млн сигарет і 48 тонн тютюну загальною вартістю понад 32 млн євро. Про це повідомляє Vice.

Представники НАТО та Євросоюзу вважають, що така масштабна операція проводилася під державним контролем білоруської та російської розвідки і робилося це для того, щоб заповнити втрачені через санкції доходи.

Ця операція проводилася після рейдів на двох фабриках із виробництва контрафактних цигарок у Литві. Вважається, що такі підприємства безпосередньо керувалися пов’язаними із ФСБ злочинними угрупованнями. Ці заводи випускали контрафактну продукцію під маркою популярних у Великій Британії брендів. Загальна сума вилученої продукції оцінюється в 73 млн євро.

За словами представника бельгійської поліції, налагодити виробництво тютюнової продукції простіше, ніж організувати нарколабораторію, і ризики не такі високі.

На кошти від контрабанди фінансують шпигунську діяльність у країнах Балтії

“Після введених через війну в Україні санкцій ми спостерігаємо відкритішу підтримку цих операцій з боку державних відомств Білорусі та Росії. Насамперед мафія платила урядам за надання захисту, тепер же, зважаючи на все, це стало способом отримання твердої валюти, щоб заповнити втрачений через санкції дохід”, — сказав представник поліції.

Спочатку нелегальні фабрики у Литві розглядалися як рядовий випадок, але надалі бельгійська розвідка з’ясувала, що цими операціями по суті керували розвідслужби з Москви. Робилося це для того, щоб виручити кошти на підтримку шпигунської діяльності в країнах Балтії.

У 2022 році в Бельгії виявили п’ять нелегальних об’єктів з виробництва тютюну та 15 складів, на яких зберігалося понад 274 мільйони цигарок, 88 тонн нарізаного тютюну, 65 тонн кальянного тютюну та 40 тонн сировини. Вилучена продукція оцінюється у 139 млн євро.

“Ми відзначаємо значне збільшення активності для отримання грошей для урядових операцій, покликаних дестабілізувати Західну Європу. Такі випадки були і раніше, але за масштабом це якесь цунамі незаконної діяльності, яку підтримують такі діячі, як Путін”, — заявив представник НАТО.

Правоохоронцям вдалося відстежити, що збільшення масштабів наркотрафіку, торгівлі людьми, підробленими товарами та іншим безпосередньо підтримується Москвою.

Раніше операції розвідки РФ оплачували олігархи

Після масштабного вторгнення в Україну російських військ та запровадження обмежень, які впливають на російську економіку та не дозволяють пов’язаним із кремлівським режимом олігархам відкрито діяти в Європі. У РФ змістили фокус у бік злочинного середовища. Згадана злочинна діяльність стала більш відкритою та, як вважається, фінансує російські розвідоперації.

“Для роботи в Західній та Центральній Європі їм потрібна тверда валюта, ми маємо підтвердження, що в Росії спостерігається дефіцит готівки для проведення таємних розвідоперацій, які раніше фінансували російські олігархи за вказівкою Москви, — сказав представник поліції з Центральної Європи. — І ми спостерігаємо перехід до абсолютно незаконної діяльності — наркотики, контрафактна продукція, незаконний продаж нафти і газу і навіть незаконне виробництво фармацевтичної продукції, зокрема, в Білорусі».

Зв’язки з Талібаном

За деякими оцінками, пов’язані з Росією угруповання контролюють щонайменше третину постачання героїну, що йде з Центральної Азії.

“Путіну потрібен кеш, і Талібану потрібен кеш, — пояснив представник НАТО. — Афганці та росіяни мають довгу історію взаємовідносин у сфері наркоторгівлі, і ми вже спостерігаємо збільшення контрабанди на північних європейських маршрутах. Якщо раніше й були якісь обмеження потоків наркотиків зі сходу на захід з боку Путіна, то із запровадженням санкцій вони зникли”.

“Ніхто з тих, хто має доступ до розвідданих, не став би заперечувати, що всі колишні обмеження на російську організовану злочинність, схоже, були зняті в спробі зібрати гроші”, – сказав представник НАТО. “Завжди їх було багато, але тепер ми бачимо, як вони відкрито використовують інструменти держави. Якщо путінська Росія колись була гібридом уряду та мафії, то після України та санкцій вона перетворюється на мафію, контрольовану державою, і ситуація лише погіршуватиметься, оскільки Путін шукає способи втрутитися у справи Західної Європи”.

Безпосередня участь такої держави, як Росія чи Білорусь, у злочинних підприємствах, як попереджали багато чиновників, означає доступ до промислової бази – зокрема, неодноразово згадувалися заводи з виробництва фармацевтичних препаратів, – які зазвичай не можуть використовуватися мафіозними організаціями.

“Одна справа торгувати і виробляти підроблені фармацевтичні препарати або незаконні наркотики, це вічнозелена справа”, – сказав один зі співробітників розвідки НАТО. “Але доступ до національної промислової бази, такої як Білорусь і Росія, означає експоненціальні зміни в масштабах, і ми вже спостерігаємо значне зростання виробництва. А також грошей, які зазвичай ідуть бандам, для фінансування операцій російської розвідки. І все вказує на те, що далі буде набагато гірше [оскільки санкції стають дедалі болючішими, а Росія стає дедалі більш ізольованою в політичному та економічному плані]”.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Держава-мафія. Російська розвідка фінансується з контрабанди цигарок і наркотиків, в схему залучають системний фармбізнес, – ЗМІ' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube