Два ключові нафтові порти на чорноморському узбережжі Росії зупинили завантаження танкерів після нічних попереджень про атаки безпілотників, що стало останньою ознакою того, як Україна руйнує енергетичну інфраструктуру своїх супротивників.
Про це повідомляє Bloomberg.
Зазначається, що йдеться про термінал Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) і перевалочний комплекс “Шесхаріс”, на які припадало понад 2 млн барелів російської і казахстанської нафти на добу.
Зупинку КТК підтвердив представник оператора, який заявив, що подібні зупинки є штатними за наявності попереджень. Джерело, знайоме із ситуацією, повідомило, що “Шесхаріс” також припинила роботу.
У Bloomberg відмітили, що загалом “Шесхаріс” та КТК експортують понад 2 млн барелів нафти на добу з Росії та Казахстану, що робить їх ключовими ланками світового ланцюжка постачання цієї сировини. Обсяг постачання сирої нафти морем становить близько 40 мільйонів барелів на добу.
З початку серпня Україна радикально посилила атаки на російські нафтові активи, що змусило Кремль заборонити експорт бензину і розглянути можливість введення обмежень на дизельне паливо. Ці атаки були зосереджені на нафтопереробних заводах, але порти і насосні станції також стали мішенями.
Російський оператор нафтопроводів ПАТ «Транснефть», який управляє терміналом Шесхаріс, не відразу відповів на електронні запити про коментарі.
Міністерство енергетики Казахстану заявило, що нафта продовжує надходити в систему КТК, що є ще одним свідченням того, що зупинка, як очікується, буде тимчасовою.