INSHE.TV
Понеділок, 18 Серпня, 2025
Підтримати
Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт
Немає результатів
Подивитися усі результати
INSHE.TV
Підтримати
Головна Економіка

Укладено меморандум щодо відновлення концесії у морському порту “Ольвія” в Миколаєві

18.08.2025
у Економіка, Миколаїв
Укладено меморандум щодо відновлення концесії у морському порту “Ольвія” в Миколаєві

Міністерство розвитку громад та територій України, ТОВ “Кютерміналз Ольвія” та катарська компанія QTerminals підписали Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння. У ньому йдеться про відновлення концесійного проєкту у спеціалізованому морському порту “Ольвія” в Миколаївській області.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України, передає Інше ТВ.

Як нагадали в Мінрозвитку, 20 серпня 2020 року порт “Ольвія” передали в управління ТОВ “Кютерміналз Ольвія” (створеній катарською компанією QTerminals) на 35 років. Така форма співпраці називається концесією, і це один із перших подібних проєктів в Україні. Натомість, “Кютерміналз Ольвія” має вкладати гроші в розвиток порту й міста Миколаїв, зберігати робочі місця для працівників порту та сплачувати гроші державі за користування портом. Цей проєкт наразі призупинено через повномасштабне вторгнення Росії.

Із жовтня 2025 року набирає чинності Закон України “Про публічно-приватне партнерство” №4510-ІХ. Він зокрема дозволить змінювати умови концесійного договору через форс-мажорні обставини. Завдяки цьому, сторони зможуть за потреби тимчасово призупинити дію концесії, змінити фінансові умови, вирішити соціальні питання, пов’язані з працівниками підприємства.

Відтак, держава та компанія-концесіонер підписали меморандум, який підтверджує їхні спільні наміри відновити роботу порту “Ольвія”. Документ підписали заступник Міністра розвитку громад і територій України Андрій Кашуба, директор ТОВ “Кютерміналз Ольвія” Руслан Олейник та в.о. Головного виконавчого директора QTerminals Чарльз Мібі. До зустрічі долучилася Перша заступниця Міністра розвитку громад і територій України Альона Шкрум.

Катар є міжнародним партнером України, і відновлення цього інвестиційного проєкту слугує потужним сигналом для міжнародної спільноти про нашу стійкість та готовність до відбудови навіть в умовах воєнних дій.

“Залучення іноземних інвестицій, особливо від такого партнера, як Катар, є критично важливим для економічного відновлення, зокрема для Миколаївського регіону, який значно постраждав від російської агресії”, ー зазначив Андрій Кашуба.

Як повідомляло Інше ТВ, 1 грудня 2021 року було підписано концесійну угоду про передачу майна миколаївського порту «Ольвія» компанії QTerminals Olvia (ФОТО)

Немає результатів
Подивитися усі результати
Inshe.tv

ІншеТВ – зареєстроване онлайн-медіа, виходить з 2014-го року. Ідентифікатор медіа – R40-05753

Категорії

  • Відео
  • Економіка
  • Кримінал
  • Курйози
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Найважливіше
  • Політика
  • Спорт
  • Суспільство
  • Технології

Додатково

  • Реклама
  • Контакти
  • Про нас
  • Політика конфіденційності та захисту персональних даних
  • Політика користування сайтом
  • Правила використання матеріалів сайту

© 2025 inshe.tv

Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт

© 2025 inshe.tv