Вирощування бавовни – економічно потужна перспектива півдня. Одещина попереду


14:0112.05.2024

Вирощування бавовнику – золота жила для агросектору України. Наразі в Україні є гострий дефіцит снарядів на фронті. Невід’ємна складова їх виготовлення – порох, який у всьому світі виробляють із нітроцелюлози, а її, в свою чергу, – із бавовнику, пише SEEDS.

До того ж інвестиції в 1 га бавовнику коливаються в межах витрат на вирощування 1 га пшениці. Про це розповів Степан Чернявський, народний депутат України, заступник голови комітету парламенту з питань аграрної та земельної політики.

«Вдалося досягнути домовленості й із чотирьома міжнародними насіннєвими компаніями на поставку безкоштовного насінння п’яти сортів бавовни в обсязі 217,5 т українським аграріям. Це насіння використовуватиметеся на тестових полях.

На мою думку, Україна збере цього року свій перший урожай бавовни. Хоч він і буде тестовим, але він стане першим кроком перетворення Одеського регіону в економічно потужний регіон саме завдяки вирощуванню бавовни», — написав нардеп у блозі на AgroPolit.com.

Також Степан Чернявський додав, що це дуже перспективно для аграріїв нашого Півдня, які наразі майже нічого не заробляють і несуть лише збитки на своїх землях. За його словами, економічна вигода з 1 га залежить від якості та урожайності отриманого насіння бавовнику становить $700-1000 за тонну бавовникового насіння.

«За оцінками Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, наразі їм потрібно 10 тис. т бавовникової целюлози, для вирощування якої бавовником потрібно засіяти 25-30 тис. га. Однак після тестового випробування механізму вирощування бавовнику на українських полях, ці площі можуть суттєво збільшитися.

Загалом же у світі існує дефіциту пороху на 20 років переробки бавовнику. Тобто ніша вирощування бавовнику – золота жила для агросектору України», – переконаний Степан Чернявськи.

Нагадаємо, раніше ІншеТВ повідомляло: Дуже треба. В Одеській області хочуть створити і розвивати бавовняний кластер© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube