Міністерство аграрної політики України вчергове підвищило прогноз врожаю цього року через рекордну врожайність зернових.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.
За даними міністерства, збільшився рівень врожайності зернових – до 54,7 ц/га. Це рекордний показник для України, перед цим найбільший рівень врожайності зернових був у 2021 році, він становив 53,6 ц/га.
“Власне, це і дозволило в черговий раз переглянути у сторону збільшення обсяги виробництва цьогорічного врожаю та, зокрема, збільшити показники виробництва кукурудзи з 28,5 млн тонн до понад 30 млн тонн”, – йдеться в повідомленні.
Прогноз валового збору виробництва зернових культур збільшений до 59,7 млн тонн. Обсяги збору олійних культур залишаються без змін і складають 21,6 млн тонн. Загальний обсяг врожаю зернових та олійних культур на поточний рік наразі становить 81,3 млн тонн. Минулого року було зібрано 76,2 млн тонн (55,3 млн тонн зерна та 20,9 млн тонн олійних).
За попередніми оцінками, у 2023 році аграрії зберуть зернових у таких обсягах: пшениці – 22,2 млн тонн, ячменю – 5,8 млн тонн та кукурудзи – 30,1 млн тонн.
Що стосується олійних культур, то врожай соняшнику залишився на рівні 13 млн тонн, соєвих бобів – 4,6 млн тонн. Збір ріпаку завершено – понад 4 млн тонн.
Читайте: США у Радбезі ООН: Після виходу із зернової ініціативи РФ знищила понад 300 тисяч тонн зерна