INSHE.TV
Четвер, 20 Листопада, 2025
Підтримати
Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт
Немає результатів
Подивитися усі результати
INSHE.TV
Підтримати
Головна Економіка

Агрохолдинги відновили інвестування в сільгосптехніку до довоєнного рівня – дослідження

19 Червня 2023, 18:59
у Економіка
В этом году Агрофьюжн увеличит площадь под томатами на 7%

Агрохолдинги відновили інвестування в сільгосптехніку до довоєнного рівня – дослідження
Українські агрохолдинги у 2023 році відновили інвестування в купівлю тракторів, обприскувачів і сівалок до довоєнного рівня і відмовилися від придбання комбайнів, йдеться в дослідженні Agrohub, пише Iнтерфакс.

“Незважаючи на труднощі воєнного часу, український агробізнес планує значні внутрішні інвестиції у свій розвиток і, зокрема, в нову техніку. Якщо у 2022 році цей напрям був на паузі, то у 2023 році компанії відносно адаптувалися до нових реалій і планують вкладати інвестиції в техніку вже на довоєнному рівні”, – ідеться в дослідженні Agrohub, що є в розпорядженні “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з даними дослідження, в якому взяли участь 14 агрохолдингів, у 2023 році рівень інвестицій у придбання тракторів становить $10,2 на гектар, що практично рівноцінно рівню інвестицій у довоєнні 2018-2021 рр., коли рівень інвестицій становив $10,9/га, і в 1,4 раза більше, ніж у 2022 році.

Аналітики відзначили аналогічну тенденцію з обприскувачами. У 2023 році в них мають намір інвестувати $6,10/га, що навіть перевищує показник за 2018-2021 рр. ($5,3/га). У 2022 році цей показник був утричі нижчим – $3,2/га. Інвестиції в сівалки у 2023 році становитимуть $6,4/га, у 2022 році цей показник становив $3,8/га, а 2018-2021 рр. – $7/га.

Цього року агрохолдинги не мають наміру купувати комбайни. Однак низький інтерес до придбання цього виду техніки фіксувався протягом 2018-2021 рр., коли інвестиції в комбайни не перевищували $3,6/га, зазначили в Agrohub.

На думку аналітиків, це пов’язано із залученням до збирання врожаю техніки на основі аутсорсингу, а також нерентабельністю утримання окремого парку дорогої техніки для короткого періоду польових робіт. “Зважаючи на загальну мінімізацію кількості культур у структурі посівів, цикли збирання звужуються і, відповідно, можливості напрацювання такої техніки за сезон скорочуються”, – уточнюється в дослідженні.

Керівниця напряму Agrohub Benchmarking Оксана Боброва нагадала, що в агробізнесі існують певні цикли заміни техніки, які проводяться раз на шість-сім років і залежать від виду машин.

“Однак готовність бізнесу працювати в темпі звичних процесів дає сподівання на якомога стабільнішу роботу галузі в ці складні часи”, – резюмувала керівниця Agrohub Benchmarking.

Як повідомлялося, виробники елеваторів у 2022 році змогли збільшити продаж обладнання на 15%, але у 2023 році очікують зниження продажу на 25-30% через скорочення запасів грошових коштів у аграріїв.

Читайте: Вимагали хабарі за експорт зерна – посадовцям Держпродспоживслужби повідомлено про підозру

Попередній запис

Окупанти влаштували шпиталь у школі – операційну розмістили в їдальні, – Генштаб

Наступний запис

Миколаїв відвідали представники «Женевського заклику»

Немає результатів
Подивитися усі результати
Інше ТВ

ІншеТВ – зареєстроване онлайн-медіа, виходить з 2014-го року. Ідентифікатор медіа – R40-05753

Категорії

  • Відео
  • Економіка
  • Кримінал
  • Курйози
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Найважливіше
  • Політика
  • Спорт
  • Суспільство
  • Технології

Додатково

  • Реклама
  • Контакти
  • Про нас
  • Політика конфіденційності та захисту персональних даних
  • Політика користування сайтом
  • Правила використання матеріалів сайту

© 2025 inshe.tv

Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт

© 2025 inshe.tv