Армія США замовила у Knight’s Armament Company снайперські гвинтівки М110 для України.
Про це пише «Мілітарний».
У Департаменті оборони США розповіли, що на конкурсі заявок отримана лише одна пропозиція.
Контракт на 21 мільйон доларів на виробництво та постачання напівавтоматичних снайперських систем M110 мають виконати до 30 січня 2027 року.
Контракт, укладений в рамках фондів «Ініціатива безпеки України» та «Нарощування партнерського потенціалу», підтримає поточні зусилля США щодо зміцнення обороноздатності України.
M110 (часто згадується як M110 SASS — Semi-Automatic Sniper System) калібру 7,62×51 мм — напівавтоматична снайперська гвинтівка, розроблена Knight’s Armament Company на базі платформи SR-25.
Вона призначена для виконання завдань де потрібна більша скорострільність порівняно з болт-дієючими системами, але з високою точністю на середніх і великих дистанціях.
Гвинтівки M110 підійдуть для озброєння українських марксменів, задача яких побачити ворога першим в оптичний приціл, зупинити або нейтралізувати його вогнем на відстані до 600 м включно.
Снайперська гвинтівка M110 SASS довела свою ефективність на полі бою багатьох воєн, в тому числі російсько-української, але хоча США й оголосили пакет з новими ще у 2024 році, їх контрактують лише зараз, пише Defence Express.
Найцікавіше в цій історії те, що згідно з повідомленням Пентагону фінансування відбувається за кошти Ukraine Security Initiative/Building Partner Capacity, тобто USAI, які були виділені ще у 2024 році. Тобто перед нами фактично виконання давно оголошеного пакету військової допомоги, підкреслює видання.
Як повідомляло Інше ТВ, Україна буде виробляти гвинтівки за стандартами НАТО