INSHE.TV
Понеділок, 21 Липня, 2025
Підтримати
Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт
Немає результатів
Подивитися усі результати
INSHE.TV
Підтримати
Головна Технології

В Україні збили “ювілейний” 30-тисячний “Шахед”. Скільки їх наклепали у “Алабузі” з початку року (ФОТО)

16.07.2025
у Технології
В Україні збили “ювілейний” 30-тисячний “Шахед”. Скільки їх наклепали у “Алабузі” з початку року (ФОТО)

Номери “Шахедів”, а точніше “Герань-2” з “Алабуги”, перетнули позначку 30 тисяч, і дрон з “ювілейним” номером Ы30000 нещодавно був збитий.

Про це повідомляє Defense Express.

Серед збитих за останній час російських “Шахедів” був один “ювілейний”, з номером Ы30000. Буква “Ы” у серійному номері означає, що він був зроблений у “Алабузі” у Татарстані й мова йде про так звану “Герань-2”.

Фото уламка Defense Express отримав з власних джерел. І на ньому, окрім серійного номера, можливо звернути увагу й на додаткове маркування “С3ВК”. Це додатковий напис слугує для позначки системи супутникової навігації. У цьому конкретному випадку – у збитому “Шахеді” була встановлена 12-канальна “Комета-М”, яка наразі є найбільш завадозахищеним російським рішенням.

Також можливо згадати, а які були попередні номери цих “Шахедів”. При цьому мова буде йти лише про найбільш масовий “Ы”. А до них також варто додати дрони з індексом, що починається з літер “Ъ” та “Э”, що виробляються на “Алабузі”. А також “К”, “КБ”, “КЦ”, які виробляються на заводі “Купол” в Іжевську, який нещодавно був ефективно уражений українськими далекобійними дронами.

Також, для хронології, можливо нагадати, що загалом “Шахеди” з індексом “Ы” ворог почав використовувати з липня 2023 року. А у лютому 2024 року були зафіксовані номери понад 2600. А попередній відомий номер з точною прив’язкою до дати, у 20-х числах грудня 2024 року – “Ы11934”.

Shahed-136 з номером "Ы002" у липі 2023 року
Shahed-136 з номером “Ы002” у липі 2023 року

Тобто за перші півріччя, 2023 року було загалом вироблено близько 2,5 тисячі у серії “Ы”, за весь 2024 рік до 10 тисяч, а за 7 місяців 2025 року – 18 тисяч. Тобто мова йде про дійсно стрімке збільшення виробництва “шахедів” і це, знову ж лише про один вид з маркуванням “Ы”.

Водночас побудова будь-яких злежностей та прогнозування продовження аналогічних темпів зростання виробництва цих дронів можуть бути хибними. Справа в тому, що будь-яке виробництво рано чи пізно, але виходить на так зване “плато” та впирається у “стелю”.

Воно може бути обмеженим не можливостями фінального збирання самої кінцевої продукції, а наявністю відповідної кількості комплектуючих. Наприклад, завадозахищених антен супутникової навігації або бойових частин. Також це питання витрати ресурсів. За зламом документації “Алабуги”, щодо виробництва “шахедів”, то планова ціна при масовому виробництві на рівні 2023 року планувалась у 193 тисячі доларів.

Актуальна вартість одного “Шахеда” у РФ, точніше “Герань-2”, наразі невідома. З одного боку, РФ почала встановлювати дорожчі системи супутникової навігації, з іншого – почала економити на компонентах, наприклад, з осені 2024 року двигуни – без стартера.

Спрощений двигун типу MD550 для Shahed-136 (жовтень 2024 року)
Спрощений двигун типу MD550 для Shahed-136 (жовтень 2024 року)

Якщо ж залишити відому цифру у 200 тисяч, то місячне виробництво на рівні 3000 одиниць, коштує РФ 0,6 млрд доларів, тобто 7,2 млрд доларів на рік. Водночас, якщо порахувати з розрахунку на умовні, але дуже часто згадувані останнім часом, 1000 “шахедів” кожну добу, то це про 73 млрд доларів на рік. Тобто приблизно половина всього бюджету РФ на війну, або близько 20% всього річного російського бюджету.

Немає результатів
Подивитися усі результати
Inshe.tv

ІншеТВ – зареєстроване онлайн-медіа, виходить з 2014-го року. Ідентифікатор медіа – R40-05753

Категорії

  • Відео
  • Економіка
  • Кримінал
  • Курйози
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Найважливіше
  • Політика
  • Спорт
  • Суспільство
  • Технології

Додатково

  • Реклама
  • Контакти
  • Про нас
  • Політика конфіденційності та захисту персональних даних
  • Політика користування сайтом
  • Правила використання матеріалів сайту

© 2025 inshe.tv

Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт

© 2025 inshe.tv