У 2024 році обсяг експорту товарів суб’єктами господарювання Миколаївської області склав 880,3 млн.дол. США, що на 12% менше, ніж у 2023 році, імпорту – 510,3 млн.дол (на 6,2% менше).
Переважання експорту товарів над імпортом у 1,7 рази забезпечило позитивне сальдо зовнішньої торгівлі в обсязі 370 млн.дол.
Про це повідомили в ГУ статистики у Миколаївській області, передає Інше ТВ.
Експортувалися товари до 87 країн, серед яких найбільші обсяги припали на Іспанію, Єгипет, Туреччину, Нідерланди, Індію та Італію. Основу товарної структури експорту складали продукти рослинного походження, зокрема, зернові культури – 52,2%, насіння і плоди олійних рослин – 15,7%. Частка жирів та олій тваринного або рослинного походження становила 12,9%, готових харчових продуктів – 7,1%¸ машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання – 6,1%.
Завозилися товари з 93 країн, переважно, з Китаю, Німеччини, Туреччини, Польщі, США та Італії. Помітну питому вагу в імпорті товарів мали: машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання (30,3%), засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби (21%), готові харчові продукти (10,5%), продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (10,2%), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (10%).
Як повідомляло Інше ТВ, Український експорт у 2024 році зріс на 13,4% – до $41 млрд