INSHE.TV
  • Головна
  • Політика
  • Економіка
  • Суспільство
  • Кримінал
  • Відео
  • Архів
  • Про нас
  • Реклама
No Result
View All Result
INSHE.TV
Home Найважливіше

Росія готує велику війну, є 3 варіанти, – ISW

16.01.2023
in Найважливіше, Суспільство
ЗСУ знищили 4 пункти управління, 3 райони зосередження, ЗРК С-300 та ще 3 важливі об’єкти окупантів, – Генштаб

Росія в найближчі півроку намагатиметься перехопити ініціативу у війні, готуючись до “рішучої стратегічної дії”.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Схожі матеріали

Творчий шоурум – як майстриня таврійського розпису Оксана Давидова змогла відкрити у Миколаєві магазинчик (ВІДЕО)

Творчий шоурум – як майстриня таврійського розпису Оксана Давидова змогла відкрити у Миколаєві магазинчик (ВІДЕО)

22.05.2025
Более пяти тысяч украинцев находятся в тюрьмах России

Мін’юст: до лав ЗСУ долучилися 8500 засуджених, ще 1500 заяв – на розгляді

22.05.2025

Аналітики зазначають, що Росія не досягла своїх оперативних цілей за весь час війни: їм не вдалося захопити Київ, Луганську та Донецьку області, утримати Харківську область чи Херсон, а ракетний терор направлений на енергетичну інфраструктуру не деморалізував українське суспільство.

Однак, президент РФ Володимир Путін не відмовився від своїх максималістських цілей, тому зараз, за думкою аналітиків, він змінює фундаментальні аспекти ведення війни.

Зусилля керівництва Російської Федерації щодо створення умов для затяжної війни проти України не виключають підготовку до ймовірних рішучих стратегічних дій у 2023 році – йдеться про можливий черговий великий наступ.

Експерти звертають увагу, що “рішучі стратегічні дії” РФ у 2023 році можуть проявитися у кількох можливих курсах дій, які не виключають одна одну.

Сценарій 1: великий наступ РФ у районі Луганської області

Російські сили можуть спробувати провести великий наступ у районі Луганської області. Як йдеться в матеріалі ISW, повне захоплення Донецької та Луганської областей залишається офіційними військовими цілями Кремля і входить до найбільш досяжних – хоча і дуже складних – завдань Росії, враховуючи, що з логістичної точки зору Донецька та Луганська області “є територіями, які РФ найлегше захопити”.

З 2022 року російські сили перекидають додаткові сили до Луганської області та проводять інші важливі заходи, які, за оцінкою ISW, можуть підтримати наступальну операцію у цій області. Експерти продовжують вважати, що війська РФ навряд чи будуть проводити наступ на півдні України у Херсонській чи Запорізькій областях. Річка Дніпро поділяє лінію фронту в Херсонській області та є серйозною перешкодою для маневру.

Російські ешелоновані польові зміцнення на Херсонщині та великі мінні роботи в Запорізькій області вказують на те, що російські сили віддають пріоритет оборонним операціям в обох областях, йдеться у публікації.

Сценарій 2: оборонна операція РФ з розгрому та використання українського контрнаступу

Наприкінці 2022 року РФ перекинула значні військові частини з південного (Херсонського) напрямку до Луганської області та створила польові зміцнення у Луганській області, а також у російських Бєлгородській та Курській областях. Аналітики спостерігають багато ознак того, що українські сили прагнуть провести контрнаступ у 2023 році, що не є секретом. Росія прагне убезпечити окуповані території на Донбасі, та уникнути ще однієї значної поразки, такої як розгром у Харківській області чи відхід з Херсона. Це були як важливі події, що підірвали бойовий дух росіян, так і сприйняття здатності військ РФ забезпечити досягнення своїх більших цілей щодо, як розповідає Кремль, повної “демілітаризації та денацифікації” України.

Російські сили можуть спробувати успішно відбити контрнаступ ЗСУ та позбавити Україну ініціативи, знищивши значну частину механізованих сил української армії. Якщо РФ досягне успіху в таких діях, кажуть аналітики, це може потім дозволити російським силам розвинути контрнаступ, щоб використати дезорганізовані та виснажені українські сили.

Альтернатива великої наступальної операції РФ

В ISW додали, що російські війська могли готуватися до великої наступальної операції або, як альтернатива, до більших “зривних атак”, не рахуючи загальнонаступної операції.

Індикатори також можуть підтримати контратаку, щоб скористатися контрнаступом ЗСУ, який російські сили розраховують зупинити.

Сценарій щодо повторного нападу з Білорусі

На думку аналітиків ISW, найнебезпечніший план дій російського наступу на північ України наразі залишається малоймовірним. Проте Кремль забезпечує гнучкість планування і, ймовірно, розширить російську військову присутність у Білорусі у період, що передує запланованим великим навчанням (які, можливо, можуть підтримати бойову операцію) у вересні 2023 року.

Експерти додали, що Кремль, ймовірно, направить додаткові сили до Білорусі в рамках навчань “Захід-2023” та “Щит Союзу-2023”, які, як очікується, відбудуться у вересні 2023 року.

Як змінився підхід росіян до війни

  • Кремль активізує зусилля зі створення як короткострокових, так і довгострокових сил
  • Російські військові зберігають мобілізований персонал для майбутнього використання – це відхилення від початкового підходу Кремля, коли восени 2022 року на фронт відправлялись непідготовлені мобілізовані.
  • Росія намагається відновити свою оборонно-промислову базу.
  • Путін повторно централізує контроль над військовими діями в Україні під керівництвом Міністерства оборони та призначив начальника Генерального штабу Валерія Герасимова командувачем театру бойових дій.
  • Кремль готує російського інформаційного простору для підтримки війни.

Основні переломні моменти у військових діях за 15 січня:

  • Українські офіційні особи уточнили, що 14 січня російська ракета Х-22 вразила житловий будинок у місті Дніпро, убивши щонайменше 25-30 мирних жителів.
  • Українські чиновники пояснили неточну інформацію про те, що українська ППО могла спричинити руйнування будівлі, зазначивши, що Україна не має можливостей збивати ракети Х-22.
  • Власник “Групи Вагнера” Євген Пригожин нагородив своїх військових медалями за взяття Соледару, ймовірно, намагаючись представити захоплення Соледара як досягнення “Вагнера”, а не спільні зусилля з російськими збройними силами, як раніше заявляло Міністерство оборони Росії.
  • У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили російські наземні штурми поблизу Макіївки та Білогорівки Луганської області. Російський “воєнкор” заявив, що російські війська перекидають позашляховики Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) з Росії до Луганської області, можливо, для використання в бойових діях.
  • Російські джерела стверджували, що російські війська завершили очищення Соледару та атакували українські позиції на північ, захід і південний захід від населеного пункту.
  • Українське джерело повідомило, що 15 січня російські війська захопили шахту на захід від Соледара поблизу Дворіччя.
  • Російські війська продовжували атакувати Бахмут і райони на північ, схід, південь і південний захід від міста. Російські війська досягли незначних територіальних здобутків на південний захід від Бахмута в районі Андріївки.
  • Депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань заявив, що російські війська посилили свою присутність в окупованій Херсонській області і туди прибула частина сил групи “Вагнера”.
  • Глава російської окупації Херсонської області Володимир Сальдо заявив, що відновлення мосту через Генічеськ-Арабатську косу покращило логістику Росії в окупованій області.
  • Повідомляється, що російський військовослужбовець підірвав гранату в будівлі, де розквартирувались російські солдати в Білгородській області. Російське джерело повідомило, що в результаті вибуху загинуло троє і поранено 10 мобілізованих.
Next Post

В Офісі президента озвучили втрати ПВК "Вагнер" в Україні

Please login to join discussion

Рекомендації

Трамп готов опубликовать стенограмму еще одного разговора с Зеленским

США расторгают отношения с ВОЗ – Трамп

5 років ago
Кого ждет Ждун: новый мем покорил соцсети

Кого ждет Ждун: новый мем покорил соцсети

8 років ago
В Малайзии сын министра устроил свадьбу на 10 тысяч гостей, не нарушив карантин

В Малайзии сын министра устроил свадьбу на 10 тысяч гостей, не нарушив карантин

4 роки ago
«40 новых направлений» – пакет помощи НАТО для Украины

Дубилет установил численность населения Украины – 37,2 млн. чел. На Николаевщине проживают чуть больше миллиона человек (ИНФОГРАФИКА)

5 років ago
Шпион, которого в Кабмине разоблачила СБУ, оказался личным переводчиком Гройсмана

Шпион, которого в Кабмине разоблачила СБУ, оказался личным переводчиком Гройсмана

7 років ago

Інформаційна агенція ІНШЕ.ТВ

Соціальні мережі

Новини

  • Творчий шоурум – як майстриня таврійського розпису Оксана Давидова змогла відкрити у Миколаєві магазинчик (ВІДЕО)
  • Україні не варто сподіватись на диво, що хтось принесе нам мир і кордони 1991 чи 2022 року – Залужний
  • Мін’юст: до лав ЗСУ долучилися 8500 засуджених, ще 1500 заяв – на розгляді
  • Архив
  • Братва наша меньшая
  • Все Новости
  • Головна
  • Жертва рекламы
  • Про нас і рекламу
  • Про нас. Контакти
  • Проекти
  • Реклама на главной странице
  • реклама на странице новости
  • реклама на странице рубрики
  • Спецпроект
  • Счастье ест
  • тест

© 2024 INSHE.TV

No Result
View All Result

© 2024 INSHE.TV