Уряд США продав на металобрухт два нафтові танкери, на які поширюються санкції, що були захоплені через кілька днів після рейду Вашингтона у Венесуелі, повідомило видання Lloyd’s List у понеділок.
Згідно зі звітом, компанія з переробки суден Global Marketing Systems зі штаб-квартирою в Дубаї придбала танкери минулого місяця за нерозголошену суму, передає Reuters.
У звіті йдеться про продаж танкерів Era, який раніше використовувався під назвами Marinera та Bella 1, а також Lileo, який раніше використовувався під назвами Galileo та Veronica. Танкери будуть знесені на складах металобрухту в Індії.
«Уряд США продав їх нам, і було судове рішення, яке дозволяє продаж, але є певні складнощі, зокрема те, що ми не були впевнені, кому вони раніше належали», – сказав генеральний директор GMS Аніл Шарма видавництву Lloyd’s List.
Берегова охорона США та військовий спецпідрозділ захопили танкер «Ера» під російським прапором у січні у водах на південь від Ісландії, завершивши тижневе переслідування через Атлантику. Раніше судно прослизнуло крізь блокаду США в Карибському басейні, спрямовану на зупинення експорту нафти з Венесуели.
Вашингтон тоді заявив, що танкер «Ера» використовувався для транспортування нафти з Венесуели та Ірану, що знаходиться під санкціями.
США також захопили в січні в Карибському морі судно під російським прапором, відоме як «Лілео». Цей танкер підпадав під санкції США проти Росії.
Після військових дій у Венесуелі США захопили до 10 нафтових танкерів. Судна, що знаходяться під санкціями, часто змінюють назви, щоб уникнути виявлення.
